1. HABERLER

  2. HABER

  3. 3 Aydır Ölüm Yok, Rahatsız mı Oldunuz?
3 Aydır Ölüm Yok, Rahatsız mı Oldunuz?

3 Aydır Ölüm Yok, Rahatsız mı Oldunuz?

Akil insanları ağır biçimde hedef alan CHP ve MHP’ye Bülent Arınç böyle seslendi. Taraf’a konuşan uzmanlara göre, CHP, MHP’nin bile gerisine düştü.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, âkil insanları hedef alan CHP ve MHP’yi eleştirdi. Bursa’da yerel bir televizyon kanalına konuşan Arınç, “Üç aydan beri operasyon, eylem, karakol, bomba yok, mutsuz mu oldunuz” dedi.

Arınç, âkil insanlara yönelik iddiaların önemli bir kısmının ideolojik karşıtlığa dayandığını belirtti. İdeolojik karşıtlığı olanların bu insanları başta reddettiğini vurgulayan Arınç, “Hatta çok çirkin ifadelerle onları kötülüyorlar. Kötü adam demek yetmiyor. Onların lanetlenmesi gerektiğini, vatan hainleri olduğunu söyleyecek, siyasetçi müsveddesi insanlarda fazlasıyla var” diye konuştu. Arınç, şöyle devam etti: “Âkil insanlara da karşı çıktılar. Mesela Kılıçdaroğlu ‘Biz bunların hepsine çok saygı gösteriyoruz. Onların kişiliklerine hiçbir diyeceğimiz yoktur’ dedi. Oysa onun konuştuğu saate kadar CHP adına kim konuşmuşsa, hepsi ne insanlıklarını bıraktı, ne de onların geçmişiyle bugünüyle değerlendirmek yerine ağız dolusu hakaretler yağdırdı.” Çözüm sürecinin çok iyi ilerlediğini dile getiren Arınç, üç ayda alınan sonuçların kimsenin hayal edemeyeceği sonuçlar olduğunu vurguladı. Arınç, halkın sürece desteğinin yüzde 60 civarında olduğunu söyledi. (Taraf)

HABERE YORUM KAT