1. HABERLER

  2. HABER

  3. 29 Ekim Tatili 4 Gün Oldu
29 Ekim Tatili 4 Gün Oldu

29 Ekim Tatili 4 Gün Oldu

Başbakan Davutoğlu, 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına dair genelgeyi imzaladı. Milli Eğitim Bakanı Avcı ise okulların 2 Kasım Pazartesi günü tatil olacağını bildirdi.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına ilişkin genelgeyi imzaladı.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Başbakan Davutoğlu'nun, 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına ilişkin genelgeyi imzaladığı bildirildi. 

Genelgede, kurum yöneticilerinin gerekli asgari personeli görev başında bulunduracağı belirtildi.

Okullar pazartesi günü tatil

Bu arada, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullarda gerekli temizlik ve düzenlemeleri yapmak için seçimleri izleyen ilk günün de okulların tatil edildiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bu yıl Başbakanlık genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve ayrıca Milli Eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak. Bu tatil günlerin telafisi için gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Öğretmenlerimiz bugünlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar. 30 Ekim Cuma günü okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. 2 Kasım Pazartesi günü de okullarımız tatil öğretmenlerimiz idari izinli. Öğretmenlerimiz size soracaklar 'Ek dersimizi yapmış sayılacak mıyız?' Evet, sayılacaklar."

AA

HABERE YORUM KAT