28 Şubatçılar Rum Dimitri'yi de Fişlemiş!

05.09.2011 12:17
28 Şubatçılar Rum Dimitriyi de Fişlemiş!
28 Şubat cuntasının Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Dimitri Karayani'yi de "irticacı" diye fişlediği ortaya çıktı.

Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Dimitri Karayani, 28 Şubat sürecinde kendisinin de "irticacı" diye fişlendiğini açıkladı.

Radikal gazetesinden Ezgi Başaran'a konuşan Dimitri Karayani, 28 Şubat süreciyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Karayani, "Sizi 28 Şubat'ta irticacı diye fişlemişler, doğru mu?" diye sorusuna "Evet. Bir Rum nasıl irticacı olur diye sorarsanız hanımım Müslümandı. Üç yıl önce vefat etti" cevabını verdi.

"Nasıl oldu" sorusu üzerine ise Karayani "Koca bir fişleme listesi var, en başta benim adım. İki kişi odama geldi., yanlarında da bir başkomiser. kütüphaneme bakıyorlar. "Kimsiniz, niçin kitaplarımı karıştırıyorsunuzu?" dedim. "İrtica yapıyormuşsun sen" dediler. "İrtica nedir?" bu sefer sinirlendi, "İrtica nedir bilmiyor musun sen" diye... İşte o zaman ben de espriler yapmaya başladım." diye konuştu.

Karayani yaptığı espirileri ise şöyle anlattı: "Ben Hıristiyanım, öyleyse bu irtica nedir İncil'e bakacağım bir saniye bekleyin" dedim. Bu sefer ortaya çıktı ki; benim hanımın Kur'an dersleri verdiğini öğrenmişler, o yüzden fişlenmişiz. Gerçekten de 23 fakir çocuğa bakıyor, haftada iki kere de Kur'an öğretiyorduk. "Ne Var" dedim, "Bu suç mu? Bu fakir çocukların hayatı için iki yol var dedim: Ya Kur'an öğrenecekler ya da bugün hastaneye gelen bağımlılardan olacaklar" dedim. Tutanak tuttular. Sonra da çekip gittiler. Rezillik. Bazıları idrak edemiyor"

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim