“28 Şubat ve 27 Nisan İle de Hesaplaşılsın”

16.09.2010 08:45
“28 Şubat ve 27 Nisan İle de Hesaplaşılsın”
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, referandumun bir siyasi sonucunun bulunmadığını belirterek başarı ve zaferin milletin olduğunu söyledi.

Referandumdan çıkan oyların paylaştırılmasını doğru bulmadığını vurgulayan Kurtulmuş, payın milletin olduğunu, partilerinin ise referandumun yapılmasına büyük katkısı olduğunu ifade etti. Kurtulmuş, sadece 80 darbesiyle değil, 28 Şubat ve 27 Nisan ile de hesaplaşılmasını istedi.

Parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Kurtulmuş, milletin yanlış siyasi polemiklere rağmen demokrasiden yana olduğunu ortaya koyduğunu kaydetti. Referandumda vesayetçi sisteme karşı olunduğunun gösterildiğini dile getiren Kurtulmuş, milletin egemenliğinin öneminin anlaşıldığını belirtti. Bütün öngörülerinde haklı çıktıklarını savunan Kurtulmuş, iktidar ve muhalefet parti genel başkanlarının kampanya döneminde yaşananlardan rahatsız olduklarını dile getirmelerinin sevindirici olduğunu ifade etti. Nitelikli çoğunlukla evet çıkmasının güzel olacağını anlatan Kurtulmuş, bu değişikliğin son değil başlangıç olduğuna dikkat çekerek tartışmaların referandum sonuçları üzerinden yapılmasının ise Türkiye'ye vakit kaybettireceğini dile getirdi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim