28 Şubat Mağduru Öğretmenlere Prim Zulmü

27.03.2012 11:25
28 Şubat Mağduru Öğretmenlere Prim Zulmü
28 Şubat döneminde ihraçEğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, 28 Şubat mağduru öğretmenlerin sigorta probleminin çözümü için Milli Eğitim Bakanlığı'na defalarca teklifte bulunduklarını ifade etti. Ancak sonuç alamadıklarını dile getiren Özer, YAŞ mağ

28 Şubat döneminde çeşitli haksız uygulamalarla meslekten ihraç edilen öğretmenlere 2006'da yapılan düzenleme ile geri dönme hakkı verilmişti. Fakat bu kişilerin öncelikle meslekten ayrı kaldıkları yıllardan beri biriken prim borçlarını ödemeleri gerekiyor. Fakat bunca süredir ellerinden meslekleri alınmış bir şekilde yaşayan insanların on binlerce lirayı bulan bu primleri ödemeleri imkansız görünüyor. Bütün zorluklara rağmen bu meblağı ödeyebilen Merve Y.'nin ise meslekten ayrı kaldığı süre emekliliğe sayılmayarak emekli edilmedi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, 28 Şubat mağduru öğretmenlerin sigorta probleminin çözümü için Milli Eğitim Bakanlığı'na defalarca teklifte bulunduklarını ifade etti. Ancak sonuç alamadıklarını dile getiren Özer, YAŞ mağduru askerlerin sigorta probleminin çözüldüğünü anlatıyor. YAŞ mağdurlarına uygulanan bu kolaylığın 28 Şubat mağdurları için de sağlanması talep ediliyor.

Bu primi ödemek istemeyen öğretmenler ise emekli olabilmek için fazladan 10 yıl çalışmak zorundalar.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim