1. HABERLER

  2. HABER

  3. 28 Şubat Davasında 33. Duruşma Başladı
28 Şubat Davasında 33. Duruşma Başladı

28 Şubat Davasında 33. Duruşma Başladı

28 Şubat dönemine ilişkin, 103 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan yargılandıkları davanın 33. duruşması başladı.

A+A-

28 Şubat dönemine ilişkin, 103 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan yargılandıkları davanın 33. celsesi başladı.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları katılıyor.

Duruşmayı, sanık yakınlarının yanı sıra 28 Şubat mağduru başörtülü öğretmenler de izliyor. 

"28 Şubat darbesi toplumun tamamını mağduriyete sürüklemiştir"

Ankara Adliyesi önünde toplanan 28 Şubat İçin Adalet Platformu üyeleri, basın açıklaması yaptı. 

Grup adına konuşan Platform Sözcüsü Fatih Altuntaş, 28 Şubat sürecini özetleyerek, bundan toplumun tüm kesimlerinin etkilendiğini ileri sürdü.

Altuntaş, "Hukuksuzca ordudan ihraç edilen çok sayıda subay, astsubay ve devlet memuriyetinden çıkarılan vatandaşlarımız olmuştur. Devletimiz, milletimizden soyutlanmaya çalışılmıştır. Görmek ve göstermek istediğimiz manzara bu ülkede yaşayan herkesin, hukuk ve adalet adına bu davanın takipçisi olarak insani bir görevi yerine getirmektir. 28 Şubat darbesi toplumun neredeyse tamamını mağduriyete sürüklemiştir. Bu mağdurların vicdanını rahatlatacak bir yargılama ve hüküm beklemekteyiz" dedi. 

 

HABERE YORUM KAT