1. HABERLER

  2. HABER

  3. 28 Şubat Darbesi İstanbul, Sakarya Tatvan ve İzmir'de Protesto Edilecek
28 Şubat Darbesi İstanbul, Sakarya Tatvan ve İzmirde Protesto Edilecek

28 Şubat Darbesi İstanbul, Sakarya Tatvan ve İzmir'de Protesto Edilecek

28 Şubat Darbesi, 14. yıldönümünde de protesto ediliyor. Özgür-Der genel merkezi ve Sakarya ve İzmir şubeleri 28 Şubat darbecilerinin yargılanmasını isteyecekler.

26 Şubat 2011 Cumartesi 12:12A+A-

14 yılı geride bırakan 28 Şubat Darbesinden hala hesap sorulmadığını belirten Özgür-Der, İstanbul, Sakarya ve İzmir'de darbecilerin yargılanması talebiyle bu yıl da 28 Şubat'ı protesto edecek.

Özgür-Der Genel Merkezi, 28 Şubat darbesini, askerî darbenin yıldönümünde 28 Şubat Pazartesi günü Beyazıt'taki İstanbul Üniversitesi Merkez Kampus önünde protesto edecek. Protesto 13.00'te başlayacak.

Özgür-Der Sakarya Şubesi ise 27 Şubat Pazar günü saat 13.30'da Adapazarı AKM önünde bir basın açıklaması ile darbeyi ve darbecileri protesto edecek.

Özgür-Der İzmir Şubesi de askerî darbeyi, bizzat darbede ismi ön planda geçen dönemin Genelkurmay 2. Başkanı (emekli) Org. Çevik Bir'in adının verildiği meydanda protesto edecek. Sakarya'daki eylemle aynı gün 27 Şubat Pazar günü yapılacak İzmir Buca'daki Org. Çevik Bir Meydanı'ndaki protesto saat 13.00'te başlayacak.

Özgür-Der Tatvan Şubesi, 27 Şubat Pazar günü saat 13.00'te Yeni Çarşı Lipetgaz Yanı / Özgürlük Meydanında darbecileri protesto edecek.

"Aradan geçen 14 yıla rağmen, Türkiye 28 Şubat sürecinin hukuksuzluklarıyla hesaplaşmış değil. Darbeci düzenin sahipleri ve işbirlikçileri, önceki darbe süreçlerinde kazandıkları alışkanlıklarını 28 Şubat darbe süreciyle ilgili olarak da sergilemekteler. 'Biz yaptık, oldu!' mantığından hareket eden egemenler bu kirli dönemde ülke genelinde gerçekleştirdikleri sayısız hukuk dışı icraatın kapatılıp, unutulmasını; hala büyük çapta mağduriyetler üretmeye devam eden dayatmalarının aynen sürdürülmesini istiyorlar. Oysa halkın geniş kesimlerinin açık biçimde zulme uğramasına yol açan bu uygulamalara göz yummanın hukuksuzluğa boyun eğmek olduğu tartışmasızdır."

"Dikatörlüklerin bir bir yıkıldığı baskılara dayatmalara ve sömürüye karşı halkın özgürlük taleplerinin yükseldiği günümüzde bu ülkede toplumun vicdanında kanayan bir yaraya yani 28 Şubat post-modern darbesine tepki göstermek ve darbecilerin yargılanmaları talebimizi dillendirmek için meydanlardayız."

Özgür-Der İzmir Şubesi 28 Şubat Protestosu

Tarih: 27 Şubat 2011 Pazar

Saat: 13.00

Yer: Çevik Bir Meydanı / İzmir

***

Özgür-Der Tatvan Şubesi 28 Şubat Protestosu

Tarih: 27 Şubat 2011 Pazar

Saat: 13.00

Yer: Yeni Çarşı Lipetgaz Yanı - Özgürlük Meydanı / Tatvan

***

Özgür-Der Sakarya Şubesi 28 Şubat Protestosu

Tarih: 27 Şubat 2011 Pazar

Saat: 13.30

Yer: AKM önü / Adapazarı

***

Özgür-Der Genel Merkez 28 Şubat Protestosu

Tarih: 28 Şubat 2011 Pazartesi

Saat: 13.00

Yer: İÜ Merkez Kampus Önü / Beyazıt Meydanı - İstanbul

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

1 Yorum