1. HABERLER

  2. HABER

  3. 28 Şubat Darbecilerine Taksim'de Protesto
28 Şubat Darbecilerine Taksimde Protesto

28 Şubat Darbecilerine Taksim'de Protesto

28 Şubat sürecinin yıldönümüne sayılı günler kala, 'Darbelere Karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu', Taksim'de yürüyüş yaptı. İstiklal Caddesi'nde 3 bin kişi 'Paşa paşa yatacaklar' 'Darbeciye af yok' sloganları attı.

A+A-

Aysel Yaşa / Yeni Şafak

Darbelere Karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu, İstiklal Caddesi'nde 'Darbecilere Af Yok' ve '28 Şubat Bir Daha Asla' yürüyüşü gerçekleştirdi.

Koalisyon sözcüsü Şenol Karakaş, '28 Şubat sürecinin bin yıl süreceğini söyleyenlere rağmen sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Henüz hesaplaşmanın başındayız. Başörtülülerin canını yakan Ertuğrul Özkök gibi gazeteciler halen medyadaysa bu ruhun bittiğini söylenemez' dedi. 'Affetmek gibi bir niyetimiz yok' diyen Karakaş ,'Fişlenen insanların sayısını düşündüğümüzde daha yolun başında olduğumuzu görüyoruz. Bu sıradan bir darbe değildi. Sivil ve medya ayağına el atılmadığı sürece eksik kalacaktır' ifadelerini kullandı.

Sivil Dayanışma Platformu sözcüsü Ayhan Ogan ise, mağduriyetlerinin devam ettiğini vurgulayarak 'Silahsız kuvvetler eliyle gerçekleşen bu darbe tekrarlanabilir. Bu darbeyi yapanların hesap vermesi toplumsal barış açısından önemlidir' dedi.

Yürüyüşüne katılan akademisyen Bekir Berat Özipek, 'Darbe tehlikesi devam ediyor. Gözümüzü açık tutmalıyız' dedi. Berfo Ana'yı hatırlatan yazar Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu da , 'Darbecilerin rezilliğini Berfo Ana'dan iyi gösteren yok. Berfo Ana Kenan Evren'e 'Evin yıkılsın' dedi. Biz de darbeci paşalara 'eliniz kurusun' diyoruz' ifadelerini kullandı.

'28 Şubat Bir Daha asla' yürüyüşüne katılan Hüsnü Tuna, 'Darbeciye af yok diyoruz çünkü affedersek onlar darbe yapmaya devam edecekler' derken yazar Necati Ceylan, 'Benim ömrüm darbelerle geçmemeli. Değerlere saygı gösterilmediği gibi anayasal tüzük rafa kaldırıldı. Bir daha asla!' açıklamasını yaptı.

HABERE YORUM KAT