1. HABERLER

  2. HABER

  3. 28 İlde DHKP-C Operasyonu: 160 Gözaltı
28 İlde DHKP-C Operasyonu: 160 Gözaltı

28 İlde DHKP-C Operasyonu: 160 Gözaltı

DHKP-C'ye yönelik operasyon kapsamında aralarında KESK Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek'in de bulunduğu 160 kişi gözaltına alındı.

A+A-

DHKP-C'ye yönelik operasyon kapsamında, aralarında Ankara'nın da bulunduğu 28 ilde 167 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Operasyonun, DHKP/C'ye para ve elaman sağlayan alt birimi Devrimci Memur Harekatı'na (DMH) yönelik olduğu bildirildi.

Bu operasyonun, ocak ayında DHKP-C'ye yönelik düzenlenen ve bazı avukatların da gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen belgelerden hareketle gerçekleştirildiği belirtildi.

KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek, DMH'nin Türkiye sorumlusu olduğu iddiasıyla Antalya'da gözaltına alındı. Şimşek daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne sevk edildi.

DMH'nın üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen Özlem Kütük ise İstanbul'da gözaltına alındı.

Tekirdağ'da da Eğitim-Sen Şube Başkanı Erdal Korkmaz'ın gözaltına alındığı bildirildi.

Operasyonlar kapsamında, Antalya'da 7, İstanbul'da 54, Ankara'da 31, Hatay'da 10, Mersin'de 8, Bursa'da 6, Gaziantep ve Konya'da 4, Erzincan, Balıkesir ve Çanakkale'de 3, Erzurum, Artvin Kars ve Kütahya'da 2, Ağrı, Tekirdağ, Kocaeli, Gümüşhane, Eskişehir, Düzce ve Afyonkarahisar'da 1 kişi, Malatya, Sivas ve Tunceli'de ise toplam 12 kişi gözaltına alındı.

Bu arada, Ankara'da gözaltına alınan zanlılardan hemşire L.D'nin kanser hastası olması ve kemoterapi görmesi, sağlık çalışanı E.E'nin 3 aylık bebeği bulunması, A.K'nin ise hastanede solunum cihazına bağlı annesine refakat etmesi nedeniyle haklarındaki gözaltı kararının kaldırılması istendi. (AA)

HABERE YORUM KAT