1. HABERLER

  2. HABER

  3. 23 Nisan'da Çocuklara Zulüm (video)
23 Nisanda Çocuklara Zulüm (video)

23 Nisan'da Çocuklara Zulüm (video)

Sakarya'da 23 Nisan etkinliklerinde protokol mensupları pardesüyle otururken, incecik kıyafetle gösteri sırasını bekleyen minik çocuklar dondurucu soğukta tir tir titredi. Öğretmenleri ise üşüyen çocukları ovalayarak ve montlarının arasına alarak ısıtmay

24 Nisan 2011 Pazar 01:23A+A-

Sakarya'da 23 Nisan etkinlikleri Atatürk Stadyumu'nda yapıldı. Hissedilen sıcaklık sıfıra kadar düşerken, öğrenciler zor anlar yaşadı. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki toçooğlu ve diğer protokol mensupları da tribünden töreni pardesülerle izledi. Soğuk en çok gösteri sırasını bekleyen 5-6 yaş arası olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü jimnastik gurubu öğrencilerini etkiledi. Bacaklarında kısa tayt, üzerlerinde incecik giysiler bulunan öğrencilerin bazılarının soğuktan ağladığı görüldü. Öğretmenleri üşüyen çocukları ovalayarak ısıtmaya çalıştı. Bu şekilde ısınamayan çocuklardan çok üşüyenleri paltolarının arasına aldı. Ayrıca çocukların haline üzülen basın mensupları da paltolarıyla çocukları sardı.

GÖSTERİ BİTİR BİTMEZ MONTLARINA KOŞTU

Gösteri sırası gelen çocuklar, gösteri bitir bitmez montlarına koştu. Montlarını acele acele giyen çocukların biraz ısınınca yüzleri güldü. Aileleri de çocuklarının yanına koşarak montlarını giydirmeye çalıştı. Bazı veliler ise çocukların üşütülmesine tepki gösterdi. Veliler, "Keşke uzun tayt giyselerdi. Çok üşüdüler. Hasta olabilirler. İşkence çektiler" dedi.

Timeturk

HABERE YORUM KAT