1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. 19 Komiser Yardımcısı Dahil 31 Gözaltı
19 Komiser Yardımcısı Dahil 31 Gözaltı

19 Komiser Yardımcısı Dahil 31 Gözaltı

Balıkesir merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda, komiserlik sınavından önce soruları aldıkları iddia edilen 19 komiser yardımcısının da aralarında bulunduğu 31 kişi gözaltına alındı.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, 15-16 Temmuz’daki darbe kalkışmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Balıkesir merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda, komiserlik sınavından önce soruları aldıkları iddia edilen 19 komiser yardımcısının da aralarında bulunduğu 31 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Balıkesir Emniyeti’ndeki Gülen örgütü yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Balıkesir, Eskişehir, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Tokat’ta operasyon düzenledi.

Operasyonda, Balıkesir’de açığa alınan 7, diğer 6 ilde ise hâlen görevde olan 12 komiser yardımcısı gözaltına alındı. Bu polislerin, komiserlik sınavından önce soruları aldıklarına yönelik elde edilen delillere göre, yakalandıkları ileri sürüldü.

Soruşturma kapsamında, emniyet personeline yönelik düzenlenen toplantılarda sohbet hocalığı yapan 5 sivil ile açığa alınmış 7 polis memuru da yakalandı.

Gözaltına alınan 31 kişinin, sorgularının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

HABERE YORUM KAT