1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. 162’si Şam Kırsalında Suriye’de 209 Şehit (VİDEO)
162’si Şam Kırsalında Suriye’de 209 Şehit (VİDEO)

162’si Şam Kırsalında Suriye’de 209 Şehit (VİDEO)

Esed ordusu Şam kırsalında yine sivilleri katletti. 162’si Şam’ın Guta bölgesinde olmak üzere Suriye’de gün içinde 209 kişi katledildi.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye’de Beşşar Esed’e bağlı rejim güçleri ve çeteleri, Yebrud’daki bozgunun hıncını sivillerden aldı. Guta bölgesinde sivillerin bulunduğu bölgeye saldıran Esed güçleri çok sayıda kişiyi katletti.

Yerel Koordinasyon Komiteleri (LCC), 26.02.2014 Çarşamba günü sadece Şam kırsalında 162 kişinin katledildiğini duyurdu. LCC’nin verdiği bilgiye göre Suriye genelinde ise dün 209 kişi Esed güçlerinin saldırılarında hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler arasında kadın ve çocuklar da var.

3 kişinin işkencede can verdiğini açıklayan LCC, 162 kişinin Şam kırsalında, 28 kişinin Halep’te, 7 kişinin Dera’da, 7 kişinin Hama’da, 3 kişinin Humus’ta, 1’er kişinin İdlib ve Kuneytra’da katledildiğini duyurdu.

Bu arada Esed rejiminin resmi haber ajansı SANA, Şam kırsalında öldürülenlerin "silahlı teröristler" olduğunu iddia etti. Ancak İslami Cephe iddiayı yalanladı ve bölgede öldürülen savaşçılarının olmadığını, öldürülenlerin siviller olduğunu belirtti.

İşte Şam kırsalındaki saldırılardan görüntüler:

Kalamun'dan "Birruh Biddem Nefdike Ya Beşşar!" sloganları eşliğinde fırlatılan füzeler:

HABERE YORUM KAT