1. HABERLER

  2. HABER

  3. 16 Temmuz Gençlik Hareketinin Programı
16 Temmuz Gençlik Hareketinin Programı

16 Temmuz Gençlik Hareketinin Programı

Suriye halkının özgürlük mücadelesini desteklemek ve emperyalistler tarafından çizilen ulusal sınırlara tepki göstermek için harekete geçen 16 Temmuz Gençlik Hareketi eylem programını bir basın metniyle açıkladı.

12 Temmuz 2011 Salı 01:26A+A-

16 Temmuz Gençlik Hareketi eylem programını açıkladı

Türkiye halkını Suriye sınırında toplanmaya çağıran 16 Temmuz Gençlik Hareketi tarafından yapılan açıklamada,“Baas rejimine karşı özgürlük mücadelesi veren Suriye halkının yanında olduğumuzu dünyaya ilan etmek,  Suriye’ye karşı NATO ve benzeri yabancı güçlerin müdahalesine karşı çıktığımızı ifade etmek için Suriye sınırına dayanacağız. Sevgili halkımızı,  yazarlarımızı, aydınlarımızı, ümmet olma bilinciyle yeryüzünü vatan bilen, Şam’ı, Kahire’yi, Gazze’yi İstanbul’dan ayrı görmeyen 16 Temmuz Gençlik Hareketi’ne bağlı gençlerin Suriye sınırlarında düzenlemeye hazırlandıkları etkinliklere destek olmaya çağırıyoruz.” denildi.  

Etkinlik programı:

15 Temmuz Cuma: İstanbul ve Ankara’da cuma namazından sonra Suriye elçilik ve konsolosluklarının önünde buluşup hem Baas yönetimine karşı özgürlük mücadelesi veren Suriye halkına destek verdiğimizi açıklayacağız, hem de sınırlara doğru yola çıkacak olan kardeşlerimizi toplu halde uğurlayacağız.

16 Temmuz Cumartesi: Türkiye’nin dört bir yanından otobüslerle, özel araçlarla yola çıkacak olan duyarlı insanlarla saat: 10.00’da Gaziantep Üniversitesi’nin bitimindeki Burç Kavşağı’nda buluşacağız. Önce burada bir basın açıklaması yapacağız. Daha sonra da otobüslerimize ve arabalarımıza binerek Kilis Öncü Pınar Sınır Kapısı’na doğru harekete geçeceğiz. Saat 12.00’de de Suriye sınırındaki etkinliğimiz başlayacak. Türkçe, Kürtçe, Arapça marşlar söyleyecek tiyatro gösterimi sahneleyecek, Suriyeli kardeşlerimiz için dualar edecek, gökyüzüne beyaz güvercinler, balonlar uçuracağız. Hep birlikte “kaldırın bu sınırları” diye haykıracağız.

17 Temmuz Pazar: Bir grup arkadaşımız Türkiye halkını temsilen Hatay’a giderek Türkiye’nin dört bir yanından getirilen oyuncakları Türkiye-Suriye sınırındaki mülteci çocuklara teslim edecek. Burada da Suriyeli mültecilere “hoş geldiniz” deyip bir basın açıklaması yapacağız.

Sınır eylemine destek verenler:

Mazlum-Der, AGD Üniversite Komisyonu, Genç İHH, Genç Özgür-Der, Alperen Ocakları, Uluslar arası İslami Öğrenci Teşkilatları Federasyonu,  Mavera Gençlik Hareketi, Özgür Açılım Hareketi, Milli Türk Talebe Birliği, Darul Hikme, Dost-Der,  İstanbul Gençlik Hareketi, Genç Öncüler, Adana Adyar Gençlik Komisyonu, Anadolu’da Ahde Vefa Derneği, Hür Beyan Hareketi, Kur’an Nesli, Genç Gönüllüler, Gerçek Hayat dergisi, Yolcu dergisi, İhtiyar dergisi, Kur’an Nesli dergisi, Kurtuba dergisi,  Şehrengiz dergisi, Sadakat dergisi, Vera dergisi…

İletişim için: 16temmuzgenclik.com

HABERE YORUM KAT