14 Günlük Bebek Enkazdan Sağ Çıktı

25.10.2011 16:13
14 Günlük Bebek Enkazdan Sağ Çıktı
Van'ın Erciş ilçesinde bir evin enkazından 14 günlük bebek sağ olarak çıkarıldı.

Van'ın Erciş ilçesinde meydana gelen depremde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bölgeden yaşanan müjde haberleri umut ışığı olmayı sürdürüyor.

Van Erciş'te depremden 46 saat sonra olumlu bir olay daha gerçekleşti. 14 günlük bir bebek 46 saat sonra enkaz altından sağ olarak kurtarıldı.

Kurtarma ekipleri yıkılmış bir binanın enkazında yaşam belirtisi bulunca çalışmalarını burada yoğunlaştırdı. Yaşam belirtisinin iki tavan arasında bir kanepenin yanında sıkışmış bir anne ve bebeğine ait olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine çalışmaları üstten değil yandan sürdürmeye karar verildi. Bir dehliz kazılmaya başlandı.

Saatler süren çalışmaların ardından önce Azra bebek kurtarıldı.

azra-bebek-14_van-depremi02.jpg

Kanepenin desteği sayesinde ortaya çıkan yaşam deliğinde hayatta kalan anne Semiha Karaduman da birkaç saat sonra bebeğin ninesiyle birlikte kurtarıldı.

35 SAAT SONRA HAMİLE KADIN

Erciş'te TEDAŞ lojmanları enkazında depremden 35 saat sonra hamile olan anne Derya Coşkun ile kızı elif ve oğlu Özer Coşkun kurtarıldı.

Depremin en fazla hasara yol açtığı Van'ın Erciş ilçesinde, 18 yaşındaki Ozan Yılmaz ile 22 yaşındaki Abdullah Pinti yaklaşık 32 saat sonra enkaz altından sağ olarak çıkarıldı.

Bir başka olumlu gelişme ise depremden 28 saat sonra yaşanmıştı. Erciş'te kahvehanenin de bulunduğu bir bina enkazında arama kurtarma çalışmalarını yürüten ekipler, enkaz altından 25 yaşındaki İsmail Tuna'ya ulaştı.

Bu arada depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 370'i bulduğu açıklandı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim