12 Bin Dolarlık Ceketle Gelir Eşitsizliğini Anlattı!

09.06.2016 13:24
12 Bin Dolarlık Ceketle Gelir Eşitsizliğini Anlattı!
Demokratların başkan adayı olmayı garantileyen Clinton, gelir dağılımındaki eşitsizliği eleştirirken giydiği 12,5 bin dolarlık ceketi sebebiyle tepki topladı.

ABD Başkanlık yarışındaki Demokrat Parti’nin başkan adayı olmayı garantileyen Hillary Clinton, gelir eşitsizliğinden bahsederken giydiği 12 bin 500 dolarlık ceketi sebebiyle eleştirilerin hedefi oldu.

8 Kasım'da yapılacak ABD başkanlık seçimlerinde yarışacak adaylar netleşirken, ABD medyası iki ismi de mercek altına almaya devam ediyor. Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump, ayrıştırıcı söylemleri; Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton ise lüks kıyafetleri sebebiyle eleştiriliyor.

ABD basını ve sosyal medya, Clinton'u kıyafetlerinin pahalılığı yüzünden topa tutmaya başladı. Clinton'un en çok eleştirilen kıyafeti ise, New York'taki ön seçimleri kazandıktan sonra yaptığı zafer konuşmasında giydiği ceket oldu.

New York Post gazetesinde yer alan habere göre, İtalyan marka tüvit ceketin fiyatı 12 bin 500 dolar (yaklaşık 36 bin lira). "Hillary Clinton, o konuşmasında gelir eşitsizliği, istihdam ve emeklilik gibi konulara ağırlık verdi. Kendisini 'ortalama bir ABD'li kadın' gibi gösterme çabası göze çarptı" diyen gazete, bu çabayla Clinton'un kıyafetinin tezat oluşturduğunu belirtti.

Sosyal medyada da eleştirilen Clinton'a, "Asgari ücretli bir çalışan, o kıyafeti almak için 43 hafta boyunca, haftada 40 saat çalışmak zorunda" ve "Hillary gelir eşitsizliğinden bahsederken giydiği kıyafetle, gelir eşitsizliğinin ne manaya geldiğini çok iyi anlattı" gibi mesajlar atıldı.

ABD basınında ise Clinton'ın, başkanlık yarışı için hazırladığı kıyafetlerin yüzbinlerce dolar tuttuğu belirtildi.

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim