1. HABERLER

  2. HABER

  3. 1100 Akademisyenden PKK'nin Baskı ve Tahakküm Siyasetine Açık Destek!
1100 Akademisyenden PKK'nin Baskı ve Tahakküm Siyasetine Açık Destek!

1100 Akademisyenden PKK'nin Baskı ve Tahakküm Siyasetine Açık Destek!

1100 akademisyen, HDP ve PKK’nin bölgede uygulamaya soktuğu hendek ve barikat siyasetine açık çek anlamına gelen bir bildiriye imza attı!

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Özel ve devlet üniversitelerinde bulunan 1100 akademisyen, HDP ve PKK’nin bölgede uygulamaya soktuğu hendek ve barikat siyasetine açık çek anlamına gelen bir bildiriye imza attı!

Böyle Buyurdu Akademisyenlerimiz!

5 paragraflık bildiride HDP ve PKK’nin bölgede “öyönetim” adı altında inşa etmek istediği örgüt diktatörlüğüne tek kelimelik bir eleştiri yok. Aksine bildiri baştan aşağıya gelişmeleri tek taraflı lanse eden, çarpıtan, birincil derecedeki sorumluları aklayan ve PKK ile HDP’ye açıkça destek veren bir mahiyete sahip.

Akademisyenlerimiz bölgede olup bitenleri salt HDP ve PKK’nin gözlüğünden okuyarak ne kadar adil olduklarını göstermişler. Örgütün baskı ve ajitasyon temelinde inşa etmeye çalıştığı ve onlarca insanın ölümü, yüzlerce binlerce ailenin yerini yurdunu terki, ekonomik olarak ise tam bir yıkımla sonuçlanan baskı ve tahakküm siyasetine itiraz edenlere adeta “Siz bilmiyorsunuz, biz biliriz!” havasında bir yaklaşım sergileyen akademisyenlerimiz bu bildiride yer verdikleri değerlendirmelerle toplumun aklıyla adeta alay ediyorlar!

1100 akademisyenin imzasını taşıyan bu bildiri söz konusu akademisyenlerimizin yaşadıkları topluma, olaylara ve ülkeye ne kadar yabancı olduklarının ibretamiz bir göstergesi niteliğinde.

PKK ve HDP’yi “Kürt halkının siyasi iradesi” olarak nitelendirme kolaycılığına imza atan akademisyenler meseleyi o denli çarpıtmış ki insana pes dedirtiyor. Bildirideki şu cümle bile tek başına söz konusu bakış açısı sahiplerinin zavallılığını ortaya koymaya yeter:

“Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesi gerekiyor."

Tam 1100 akademisyenin imzasını taşıyan bu ibretamiz bildirinin tam metnini okurlarımızın ilgi ve görüşlerine sunuyoruz:

1100_akademisyenden-hdpkknin-baski-ve-tahakkum-siyasetine-acik-destek.jpg

Söz konusu bildiriye imza veren 1100 akademisyenin isim listesine ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız:

1100 AKADEMİSYENDEN PKK'YE DESTEK BİLDİRİSİ

 

HABERE YORUM KAT

13 Yorum