1. HABERLER

  2. HABER

  3. 11 KESK Üyesi Tutuklandı
11 KESK Üyesi Tutuklandı

11 KESK Üyesi Tutuklandı

DHKP-C'ye yönelik soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen 45 kişiden KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Şimşek'in de aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

A+A-

 

DHKP-C'ye yönelik soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 45 kişiden KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Şimşek'in de aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, DHKP-C'ye yönelik soruşturması kapsamında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 30 kişiden KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek'in de aralarında bulunduğu 4'ü daha tutuklandı.

Cumhuriyet Savcısı Durak Çetin'in, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk ettiği zanlılardan 11'inin sorgusu gece saatlerinde tamamlanırken, bunlardan 5'inin tutuklanmasına, 6'sının ise serbest bırakılmasına karar verilmişti.

Kalan 19 zanlının, Nöbetçi Hakimlik sorgusu ise sabah saatlerinde sona erdi.

TMK'nın 10. maddesiyle görevli nöbetçi hakim Abdullah Bahçeci, KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri  Akman Şimşek'in de aralarında bulunduğu 4 kişinin daha tutuklanmasına karar verdi.

Bahçeci, 15 zanlıyı ise adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Böylece 30 kişiden 9'u tutuklanırken, 21'i serbest kaldı.

Öte yandan, İzmir, Aydın ve Antalya'da da mahkemeye sevk edilen 15 kişiden 2'si tutuklandı. (AA)

HABERE YORUM KAT