1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "100 IŞİD'çi Öldürdüm" Diyen, YPG'liyi IŞİD İnfaz Etti
"100 IŞİD'çi Öldürdüm" Diyen, YPG'liyi IŞİD İnfaz Etti

"100 IŞİD'çi Öldürdüm" Diyen, YPG'liyi IŞİD İnfaz Etti

YPG'nin "Rehana" takma adıyla anılan ve tek başına 100 IŞİD mensubunu öldürdüğü söyleyen YPG'li kadın IŞİD tarafından başı kesilerek infaz edildiği iddia edildi.

A+A-

Ayn el Arap'ta (Kobani) savaşan ve tek başına 100 IŞİD militanını öldürdüğünü iddiasında bulunan YPG'nin 'Rehana' takma adıyla anılan kadın militanın IŞİD tarafından yakalanarak başının kesildiği iddia edildi. IŞİD'e bağlı sosyal medya hesaplarından kafa kesme görüntüleri paylaşılan Rehana'nın ölümüyle ilgili YPG henüz bir açıklama yapmadı.

Tek başına 100 IŞİD mensubunu öldürdüğü söylenen ve "Rehana" adıyla bilinen YPG'li kadın, batı medyası tarafından efsaneleştirilmişti. Son iki günde bölgeden gelen haberler ise Rehana'nın IŞİD tarafından yakalanarak kafası kesilerek infaz edildiği şeklinde.

Rehana'nın ölümü, resmi olarak henüz doğrulanmasa da dünyada pek çok haber merkezi tarafından duyurulmuş durumda. İnfaz haberini çıkartan spekülasyon ise IŞİD'e bağlı sosyal medya hesaplarından, Rehana olduğu iddia edilen bir YPG'linin kesilmiş kafasının yer aldığı fotoğraf. Avrupalı yayın organlarının konuyla ilgili ulaşmaya çalıştığı YPG kaynakları ise şu ana kadar bir yorumda bulunmadı.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum