"100 IŞİD'çi Öldürdüm" Dedi, IŞİD Kafasını Kesti

28.10.2014 01:37
"100 IŞİD'çi Öldürdüm" Dedi, IŞİD Kafasını Kesti
YPG'nin "Rehana" takma adıyla anılan ve tek başına 100 IŞİD mensubunu öldürdüğü söyleyen YPG'li kadın IŞİD tarafından başı kesilerek infaz edildi.

Ayn el Arap'ta (Kobani) savaşan ve tek başına 100 IŞİD mensubu öldürdüğünü iddiasında bulunan YPG'nin 'Rehana' takma adıyla anılan kadın militanın IŞİD tarafından yakalanarak başının kesildiği iddia edildi. IŞİD'e bağlı sosyal medya hesaplarından kafa kesme görüntüleri paylaşılan Rehana'nın ölümüyle ilgili YPG henüz bir açıklama yapmadı.

Tek başına 100 IŞİD mensubunu öldürdüğü söylenen ve "Rehana" adıyla bilinen YPG'li kadın, batı medyası tarafından efsaneleştirilmişti. Son iki günde bölgeden gelen haberler ise Rehana'nın IŞİD tarafından yakalanarak kafası kesilerek infaz edildiği şeklinde.

Rehana'nın ölümü, resmi olarak henüz doğrulanmasa da dünyada pek çok haber merkezi tarafından duyurulmuş durumda. İnfaz haberini çıkartan spekülasyon ise IŞİD'e bağlı sosyal medya hesaplarından, Rehana olduğu iddia edilen bir YPG'linin kesilmiş kafasının yer aldığı fotoğraf. Avrupalı yayın organlarının konuyla ilgili ulaşmaya çalıştığı YPG kaynakları ise şu ana kadar bir yorumda bulunmadı.

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim